Štipcová výstava fotoklubu

Rok 2013 plánoval fotoklub Pix-XL uzavrieť výstavou Kolorgie. S veľkým prekvapením a hlavne radosťou sme však prijali ponuku, resp. pozvanie OZ Otvor dvor na Vianočný Malý gemerský trh, kde sa ako sviatočný bonus, uskutočnila ďalšia „štipcová“ výstava nášho fotoklubu.

Z technických dôvodov sa výstava tentokrát neinštalovala na svojom pôvodnom mieste, ale vytvorila akýsi záver predsviatočného malého trhu. Keď sme už pri technických peripetiách, naše obavy z klimatických vplyvov boli kvôli zvýšenej vlhkosti mierne väčšie, ako v septembri, no vystavené fotografie ani tentokrát neutrpeli žiadnu ujmu. Vôňa espressa a vareného vínka nás lákali uskutočniť inštaláciu výstavy čo najrýchlejšie. Samozrejme sme sa nenechali prosiť a ponúkané dobroty sme ochutnali.

Celý vianočný trh, ako aj výstava, sa niesli v znamení predvianočnej atmosféry a pohodovej, priateľskej nálady.

S veľkou radosťou sme doplnili výstavnú kolekciu o diela dvoch nových členov fotoklubu. Celkovo teda vystavovalo 10 autorov: Bibiana Bystrenová, Martin Dulaj, Štefan Fábián, Peter Henriczy, Pavol Horváth, Ivan Kerekes, Štefan Kesi, Peter Mihalik, Michal Nezbeda, Ladislav Viszoczky.

Organizátorom ďakujeme za poskytnutý priestor, návštevníkom za prejavený záujem o naše diela.

Prajeme Vám pohodové sviatky a všetko dobré v nasledujúcom roku.

Napísať komentár