1. členská klubová výstava

November je na Slovensku už dlhodobo mesiacom fotografie. Okrem hlavného mesta organizujú fotografické podujatia aj ďalšie mestá, či fotokluby. Rožňava sa prostredníctvom miestnych fotografov prvý krát chytila tejto témy a teda prvý krát sa uskutočnilo podujatie venované tejto príležitosti.

Pix-XL Fotoklub Rožňava pripravil svoju 1. členskú výstavu fotografií v priestoroch Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave práve začiatkom novembra. Zároveň slávil fotoklub aj malé výročie: 2. rok založenia, takže spoločná výstava tunajších fotografov bola v danom termíne ešte opodstatnejšia.  Výročná kolekcia, pozostávajúca z 32 fotografií od 16 autorov, predstavovala najnovšie výsledky tvorivej činnosti fotoklubu Pix-XL.

Vernisáže sa zúčastnili nielen autori a ich najbližší, ale aj mnoho priaznivcov fotografie. I keď, žiaľ, niektorým členom nedovolili okolnosti, aby sa dostavili na otvorenie, veľmi sme na nich mysleli. Keďže prvý krát môže byť iba raz, výstavu sme samozrejme patrične oslávili.

Veľká vďaka Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského v Rožňave za umožnenie a pomoc pri realizácii našej výročnej prezentácie. Tešíme sa na spoluprácu aj v budúcnosti.

Výstava bola sprístupnená v Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského v Rožňave v rámci výpožičného času – po predlžení až do januára 2013.

Reportáž v Rožňavskom Korzári z vernisáže:

http://roznava.korzar.sme.sk/c/6601063/na-mesiac-fotografie-pripravili-vystavu.html

Komentáre pri článku nie sú dostupné.