Peter Mihalik

b

Dátum narodenia – 14.9.1979

Kontakt: mihalikpepe@gmail.com

K foteniu som sa dostal cez kameru ked ma začalo baviť nakrúcať rôzne krátke hrané filmy a zúčastňovať sa rôznych súťaží, raz som dostal ponuku či sa nechcem zúčastniť fotenia modeliek v jednej starej opustenej budove, povedal som si ze sa idem pozrieť keďže som vtedy už mal prístup k fotoaparátu Canon 350D ktorý som v podstate nevedel vtedy ešte ovládať, ale chcel som to skúsiť. Stretol som sa tam s miestnymi fotografmi kde som “pričuchol“ k foteniu prvý raz. Mal som možnosť vidieť pri práci fotografov o ktorých som do vtedy počul samú chválu, takže to bola pre mňa veľká udalosť.
Momentálne sa snažím nájsť vlastnú cestu ktorou sa chcem vybrať, stále sa zdokonalovať pri čom sa učím čo všetko dokáže svetlo.
Fotím prevažne portréty, no nebránim sa ani iným výzvam aj keď na začiatku to nikdy nieje žiadna sláva, snažím sa zlepšovať a pozorovať tvorbu iných fotografov.
Momentálne pôsobím v klube PIX-XL kde som dostal možnosť prezentovať svoju tvorbu a som rád že mám okolo seba toľko ľudí s rôznymi názormi.

Výstavy:

  • I. členská výstava fotoklubu Pix-XL: Rožňava (SR) november – december 2012
  • Štipcová výstava fotoklubu Pix-XL: Rožňava (SR) september 2013, december 2013
  • II. členská výstava fotoklubu Pix-XL: Rožňava (SR) november 2013 – január 2014
  • III. členská výstava fotoklubu Pix-XL: Rožňava (SR) november 2014 – január 2015